Tesla už rozjela výrobu prototypů elektromobilu Model 3 a ostrá výroba by měla začít v červenci. Do konce roku by se mohlo vyrábět až 5 000 aut týdně.

Elon Musk, šéf společnosti Tesla, aktuálně v soukromém konferenčním hovoru, který se týkal navýšení peněžní zásoby firmy, prozradil i detaily procesu dodání/převzetí elektromobilu Tesla Model 3.

Ten totiž bude podle něj třeba podstatně urychlit a zjednodušit. Zatímco dnes trvá vyřízení všech možných papírů a „zaučování“ nových řidičů při nákupu elektromobilů Tesla Model S/Tesla Model X dlouhé hodiny, u Modelu 3 to má být max. 5 minut.

V konferenčním hovoru Elon Musk řekl, že Tesla Motors nehodlá v krátkodobém horizontu zásadně investovat do svých obchodů Tesla Store. Není totiž třeba vytvářet další poptávku po už tak beznadějně vyprodaném Modelu 3.

Kde investice naopak budou potřeba, to je právě proces dodání auta. Tesla tak například připravuje řadu instruktážních videí, která si řidiči budou moct přehrát sami přímo v autě. Ubude také papírování a byrokracie.

„Samozřejmě platí, že nejlepší instrukce jsou žádné instrukce,“ dodal Elon Musk s poukazem na to, že ovládání auta by mělo být natolik jednoduché, aby lidem nebylo potřeba nic zásadního vysvětlovat.

Instrukční videa i papírování obdrží zájemci o auto dokonce předem. A jakmile si své auto budou přebírat, budou už přesně vědět co a jak. Musk dále řekl, že pro nejvytíženější oblasti chystá zřízení dodávacích center, která ulehčí stávajícím servisním centrům a obchodům Tesla Store.

Všechny tyhle sliby je nicméně potřeba brát s menší rezervou, protože o Muskovi je známo, že se řídí tak trochu vlastními časovými hodnotami. Pět minut tak bude mnohem spíš znamenat pár desítek minut, ale i to je pokrok.